Kalan Süre

Ev dekorasyonunda 2018 yılının trend renkleri


Söz konusu ev dekorasyonu olunca, stil ve ihtiyaçlarımız her zaman ön plandadır. Siz de ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurup en uygun stili ve rengi seçerseniz evinizde harikalar yaratabilirsiniz.
 
Peki 2018 yılının trendleri ve renkleri neler? 
 
 
Adını gezegenlerden alan  "Ultra Violet"
 
 
Renk kataloğu uzmanları tarafından her yıl titiz araştırmalar sonucu senenin heyecan uyandıran renkleri belirleniyor. 2018'in zirvesinde 'ultra violet' var. Yani yaygın adıyla mor rengi. Orijinal, asi ve çarpıcı bir tavra sahip olan bu renk; kozmos, gezegenler ve yıldızların yanı sıra, Prince, David Bowie gibi pop kültürün kült isimlerinden esinlenilerek seçilmiş. Hâl böyle olunca ev dekorasyonunda da bu renge kayıtsız kalınmıyor. Modadan teknolojiye, araba tasarımlarından modaya uzanan bu rengin etkisi evinizde de muhteşem bir atmosfer yaratmaya aday.
 
 
Her mevsim ihtiyacımız olan  "Yeşil"
 
 
Yeşil, bir trend ya da moda renk olmanın her zaman ötesinde olmuştur. Çünkü onun her bir tonuna her mevsim ve her yıl ihtiyacımız var. Görme gücünü artıran, sakinleştirici bir etkiye sahip bu huzurlu rengin evimizdeki yeri bitkiler kadar mobilyalar ve aksesuarlarda da ön plana çıkıyor. Ayrıca her mevsim yeşil mekanlar için bitki ve bakım ürünleri, evinizin atmosferini tamamen değiştiriyor.
 
 
 
Sıcak, zarif ve güven veren "Marsala"
 
 
Adını İtalya’da bir liman şehrinden alan, kahve ve bordo karışımı bir ton olan marsala ile ilk kez 2015 yılında Pantone'nin gözde rengi olunca tanıştık. O günden bugüne güven ve istikrarı tetikleyen bu zarif ve sıcak renk, dekorasyonda da etkisini sürdürmeye devam ediyor. En sevdiğiniz meyvenin ya da perdenizin rengi... Marsalayı hayatınıza dahil ettikçe, yaşamınızın çehresi değişecek.
 
 
New York'tan tüm dünyaya yayılan Endüstriyel stil
 
 
Endüstriyel tarzı (loft stili) evinize uygulamak size çok farklı bir dünyanın kapılarını açacaktır. Endüstriyel stil ilk olarak New York’ta depo, fabrika ve stüdyo tarzı mekânların yaşam alanlarına evrilmesiyle ortaya çıkmıştı. Siz de evinizde sert hatlı metal eşyalara, beton ve tuğla görünümüne, siyah, gri, bordo ve kahverengi tonlara yer açın. Böylece daha maskülen ve cool bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.
 
 
Doğaya geri dönüş Doğal yaşam
 
 
Yılın trend olan ev dekorasyon stillerinden biri de doğal yaşam. Şehir hayatının karmaşası içinde huzur bulduğumuz bir liman olan evlerimiz doğadan ilham alan modern yaşam çizgileriyle çok daha güzel. Bu stilin kodlarını; ahşap, hasır, rattan malzemeler, yeşil, bej ve doğal kahve renkleri ile doğal tekstiller oluşturuyor. Evinizde bol miktarda yeşilliğe yer açmaya hazır olun.
 
 
 
Hayatı renklendiren İskandinav stil
 
 
Enerji veren sarı, huzurlu mavi ve ferahlık sunan yeşil… Hayat, renklerin coşkulu dansıyla daha da güzelleşmiyor mu? Dekorasyonda çoklu renk tercih ediyorsanız düz hatlar ve zarif geçişlere sahip ahşap kullanımıyla öne çıkan İskandinav stilin rehberliğinde ilerleyebilirsiniz.
 
 
Huzuru getiren Dingin Beyaz
 
 
Şimdi saflık ve sükûnetin renginin doğurduğu tazelik duygusunu Dingin Beyaz ile hissetme zamanı... Üstüne bir de deniz ferahlığı varsa dünya sizin için çok daha güzel bir yer olacaktır. Beyaz, en iyi arkadaşı maviyle evlere kusursuz uyumu getiriyor. Hasır ve ahşap gibi natürel materyaller ve bej tonları ise bu uyuma keyifle eşlik ediyor.
 
 
Görkemli Işıltılar saçan Altın rengi
 
 
Klasik parçalar her zaman göz kamaştıran bir estetik anlayış sunabilir. Bu zamansız yolculukta, altın renkli tasarımlar ve damask desenler size kılavuzluk edecek. Nötr tonlarda objelerin de katılımıyla, stilin güçlü tesirini daha derinden hissedebilirsiniz. Sarı metaller, amber cam ve kristal modern formlarla birleşince, ortaya kayıtsız kalınamayacak aydınlatma modelleri çıkıyor.